GLAS OCH KERAMIK / Keramik och porslin / Vas 3652144
*
nr 365 2144
Vas
Argenta, H.24, (fotnagg)
Utrop:
300 kr
Såld:
600 kr
Sista tid för bud online:
måndag 13 juni 2005
kl 16:00:00
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
10/6 10:09:28
1
450 kr
10/6 10:19:00
2
Vinnande bud
12/6 22:14:22
1
550 kr
- Läs mer...
Argenta
Keramikern Wilhelm Kåge (1889-1960) skapade på 1920-talet Argentagodset som fick sitt genombrott på Stockholmsutställingen 1930.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: argenta filigran fotnagg gustavsberg keramik silverinläggning silverinläggningar vas wilhelm kåge
-
6089 Golvvas
Göte Augustsson (f. 1917), för Ruda Glasbruk. Höjd..//
Auktionen avslutas
om två veckor
12 jan kl 19:48
-
6309 Golvvas
Kina. Höjd: 46cm
Auktionen avslutas
om två veckor
12 jan kl 18:09
-
6158 Penselvas
Kina, Porslin. Höjd: 28 cm
Auktionen avslutas
om två veckor
12 jan kl 18:41
-
6612 Penselvas
Kina. Höjd: 29 cm
Auktionen avslutas
om två veckor
12 jan kl 18:07
-
6181 Vas
+ skål med lock, modell äldre, Orientaliska. Höjd:..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
12 jan kl 20:09
-
6532 Vas
+ skål, glas 1800-tal. Höjd: 10,5-19
Auktionen avslutas
om två veckor
12 jan kl 20:50
*
Vas
nr 365 2144
Vas
Argenta, H.24, (fotnagg)
| Utrop: | 300 kr |
|---|---|
| Såld: | 600 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 13 juni 2005 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 10/6 10:09:28 | 1 | 450 kr |
| 10/6 10:19:00 | 2 | Vinnande bud |
| 12/6 22:14:22 | 1 | 550 kr |
- Läs mer...
Argenta
Keramikern Wilhelm Kåge (1889-1960) skapade på 1920-talet Argentagodset som fick sitt genombrott på Stockholmsutställingen 1930.
Keramikern Wilhelm Kåge (1889-1960) skapade på 1920-talet Argentagodset som fick sitt genombrott på Stockholmsutställingen 1930.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: argenta filigran fotnagg gustavsberg keramik silverinläggning silverinläggningar vas wilhelm kåge
-
6089 Golvvas
Göte Augustsson (f. 1917), för Ruda Glasbruk. Höjd..//
Auktionen avslutas
om två veckor
12 jan kl 19:48 -
6309 Golvvas
Kina. Höjd: 46cm
Auktionen avslutas
om två veckor
12 jan kl 18:09 -
6158 Penselvas
Kina, Porslin. Höjd: 28 cm
Auktionen avslutas
om två veckor
12 jan kl 18:41
-
6612 Penselvas
Kina. Höjd: 29 cm
Auktionen avslutas
om två veckor
12 jan kl 18:07 -
6181 Vas
+ skål med lock, modell äldre, Orientaliska. Höjd:..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
12 jan kl 20:09 -
6532 Vas
+ skål, glas 1800-tal. Höjd: 10,5-19
Auktionen avslutas
om två veckor
12 jan kl 20:50



